פוסט מס' 217. מונדיאל מכסיקו 86' היה חודש מזהיר ל- Host broadcaster המכסיקני TELEMEXICO וגם לטלוויזיה הישראלית הציבורית ולשדר שלה יורם ארבל (חלק 7). פוסט מס' 217. כל הזכויות שמורות. הועלה לאוויר ביום שלישי – 21 במאי 2013.כלליראשי

הערה 1 : הבלוג נמצא עדיין בשלבי התפתחותו הטכנולוגית ועיצובו הגראפי.  התוכנה מורכבת מידי ורווייה אופציות יתר על המידה .

הערה 2 : הבלוג על תכולתו כפוף לזכויות יוצרים . חל איסור מפורש להעתיק את הטקסטים והתמונות ואף לא לאגור אותם ואותן במאגרי מידע שונים לשימוש מכוון ו/או מזדמן מאוחר יותר. לא במאגרי ידע פרטיים ו/או מסחריים . 

הערה 3 : הבלוג איננו מופק , נכתב , ונערך למען מטרות רווח כספי , ו/או למען רווח מסחרי ו/או לצורכי פרסום אישי . הפוסטים מתעדכנים מעת לעת.

———————————————————————————————————–

פוסט חדש מס' 217 : הועלה לאוויר בשעות הצהריים של יום שלישי – 21 במאי 2013.

———————————————————————————————————–

פוסט מס' 217. מונדיאל מכסיקו 86' היה חודש מזהיר ל- Host broadcaster המכסיקני TELEMEXICO וגם לטלוויזיה הישראלית הציבורית ולשַדָּר שלה יוֹרָם אָרְבֵּל (חלק 7). פוסט מס' 217. כל הזכויות שמורות.

טקסט תמונה : 2003 – 2002 . אנוכי בתום 32 שנות שירות את הטלוויזיה הישראלית הציבורית – ערוץ 1 ואת רשות השידור . נטשתי בטריקת דלת . (ארכיון יואש אלרואי . כל הזכויות שמורות) .

מונדיאל מכסיקו 86' היה חודש מזהיר ל- Host broadcaster המכסיקני TELEMEXICO וגם לטלוויזיה הישראלית הציבורית ולשַדָּר שלה יוֹרָם אָרְבֵּל (חלק 7). פוסט מס' 217. כל הזכויות שמורות.

העיתונות המשיכה להתעלל בשַדָּר נסים קיוויתי בחודש יוני 1986במונדיאל מכסיקו 1986 בגין טעותו הקשה והבלתי מובנת בעת השידור הישיר ב- 1 ביוני 1986 מאצטדיון "חליסקו" בגוואדאלאחארה את המשחק ברזיל – ספרד 1 : 0 . העיתונות הזאת לא נתנה לו מנוח ונשכה אותו שוב ושוב עד זוב דם . לפתע נשכחו לו כל הישגי העבר והם היו רבים . נסים קיוויתי היה השדר האולימפי מספר אחת של הטלוויזיה הישראלית הציבורית והטוב ביותר שלה מאז ומעולם . הוא נשא על כתפיו את שידורי אולימפיאדות מינכן 1972 , מונטריאול 1976 , מוסקבה 1980 , ולוס אנג'לס 1984 . הוא היה גם שדר כדורגל טוב . הטוב מכולם בטלוויזיה הישראלית הציבורית ורק מספר שתיים של יורם ארבל . מרבית מבקרי הטלוויזיה בעיתונות הכתובה נטלו על עצמם אחריות גדולה מכישרון הכתיבה שלהם . טעו בעצמם , לא דייקו , היו רוויי שגיאות , והביעו גם דעות תמוהות . מרביתם נהנו מחֵרוּת כתיבה מפליגה מבלי שיבוקרו בעצמם ע"י מבקרים חיצוניים . מחלקת הדוברות של רשות השידור שתפקידה היה להגן על מבצע שידורי מונדיאל מכסיקו 1986 דממה ולא הבינה כי חובתה הראשית היא להדוף ביקורות שקריות וטקסטים עיתונאיים שגובלים בהתנסחויות נבזיות . זאת הייתה מחלקת דוברות אימפוטנטית שעמדה מהצד והותירה לי להתייצב לבדי (במכסיקו) מול פרץ הביקורות העיתונאיות . כתב המקומון הירושלמי "כל העיר" (המוערך) מר חיים ברעם דירג לפתע את השדר השלישי שלי בצוות מכסיקו 86' יורם שימרון לא רק מעל רמתו של נסים קיוויתי אלא גם מעל לראשו של יורם ארבל . זה היה לפני 27 שנים בחוש יוני של שנת 1986 .

ראה "כל העיר" . יוני 1986 . ביקורת טלוויזיה של כתב המקומון הירושלמי "כל העיר" מר חיים ברעם . "השדר השלישי יורם שימרון היה הרבה פחות יומרני ובשל כך יותר מוצלח מאשר יורם ארבל ונסים קיוויתי" , חיווה את דעתו חיים ברעם . בראש הפוסט שלו קבע האיש שאין לו שום מושג ב- Business של תעשיית הטלוויזיה (בארץ ובחו"ל) כי צוות הטלוויזיה הישראלית הציבורית היה מנופח . 

טקסט מסמך : יוני 1986 . כתב "מעריב" יריב בן אליעזר מותח ביקורת טלוויזיה קשה על שני השדרים הראשיים שלי במונדיאל מכסיקו 1986 יורם ארבל ונסים קיוויתי . "פאשלה במונדיאל. שוב מתברר שיורם ארבל ונסים קיוויתי אינם מבינים כיצד לסקר אירוע ספורט בטלוויזיה" , קבע את דעתו החד משמעית . (באדיבות "מעריב") .

טקסט מסמך : יוני 1986. שלמה גינוסר מהעיתון "מעריב" יורה את חיציו בשדר נסים קיוויתי בעת השידורים הישירים של מונדיאל מכסיקו 1986. (באדיבות "מעריב").

ראה "כל העיר". יוני 1986 . כתבי המקומון הירושלמי "כל העיר" מר שלום ירושלמי ומר רוני דיאון מנדים את שדר הטלוויזיה הישראלית הציבורית נסים קיוויתי ומהללים את שדר רדיו "קול ישראל" דני דבורין . "בגלל עקשנותו של מישהו בוועד המנהל אנחנו סובלים פעמיים, גם שולחים על חשבוננו את נסים קיוויתי למכסיקו 1986 וגם נאלצים לשמוע אותו, וזה כבר יותר מידי", ירו בנסים קיוויתי אותיות מורעלות. 

ראה "כל העיר". יוני 1986. התראיינתי בפרוטרוט לכתב "ידיעות אחרונות" מר אמיר אפרת ב- IBC במקסיקו סיטי אולם לא לכתב האנונימי הזה בארץ מהמקומון התל אביבי "העיר" שהדפיס טקסט שלי במירכאות כדי להעניק כביכול תוקף לריאיון שהוא לא קיים עמי. 

ראה "כל העיר". יוני 1986. זה נכון שהתקשרתי מה – IBC במכסיקו סיטי לכתב "כל העיר" מר חיים ברעם כדי להבהיר לו כמה עניינים שנוגעים לרשימתו אודות מבצע שידורי הטלוויזיה הישראלית הציבורית את מונדיאל מכסיקו 1986. הפנייה שלי אליו ממכסיקו  סיטי לביתו בירושלים נעשתה על ידי בהיעדר דוברות רצינית ויעילה של רשות השידור ונועדה להגן על אגפי הטלוויזיה. העיתונאי חיים ברעם לא הבין דבר בטכנולוגיה של הטלוויזיה, אף על פי כן ניצל את עטו והעניק לפוסט שלו כותרת לחלוטין לא נכונה, "הזעם היקר של יואש אלרואי". בהמשך כתב את דברי ההבל שלו בגוף הכתבה כלהלן : "שאלה אחת עדיין טעונה התייחסות. כל מבצע ההבהרה והמחאה על הכתבה ב- "כל העיר", כולל הציטטות הארוכות (והסלקטיביות) עלו לדעתי כמה מאות דולרים לרשות השידור בלי סיבה נראית לעין . בכסף הזה אפשר אולי לממן את משכורתה של אחות שובתת. מוזר שיואש אלרואי מנהל מחלקה בטלוויזיה , חש שיש לו הזכות להוציא סכומים כאלה, רק כיוון שגרסה לא מדויקת על כתבה עיתונאית לא מצאה חן בעיניו מיוחד".  שיחת הטלפון ההיא שלי ממכסיקו סיטי לביתו של חיים ברעם ירושלים זכורה לי היטב והתנהלה באמצעות פטנט טכנולוגי פשוט של חיבור הטלפון במשרד שלנו ב- IBC מכסיקו סיטי לאחד מקווי השידור הבינלאומיים שלנו ה- 4W (היו לנו ארבעה קווי שידור בינלאומיים 4W קבועים שפעלו בין מכסיקו לירושלים) . בשל כך עלות השיחה הבינלאומית הארוכה בת כ- 20 דקות ביני לבין מר חיים ברעם הייתה שווה לעלות שיחה מקומית אחת בארץ. את האינפורמציה הזאת חיים ברעם לא ידע. גם לאחר שהוסבר לו כי הוציא את דיבתי רעה כבזבזן כספי רשות השידור בחר שלא להתנצל (ואם התנצל הרי שהתנצלותו לא הגיעה לידיעתי מעולם). 

ראה "כל העיר". יוני 1986. קטע מהריאיון שהענקתי ב- IBC במכסיקו סיטי לעיתונאי אמיר אפרת מהמקומון התל אביבי "העיר" בסמוך לריאיון שערך עם נסים קיוויתי בצל הטראומה שחווה. 

טקסט תמונה : מונדיאל מכסיקו 1986 . אנוכי יחדיו עם עיתונאי המקומון התל אביבי "העיר" אמיר אפרת ששנה אח"כ ב- 1987 חבר לעיתון "ידיעות אחרונות" במפקדה שלי ב- IBC  במכסיקו סיטי. (מר אמיר אפרת הוא האיש הממונה היום על מערך ההסברה והדוברות בהתאחדות הכדורגל הישראלית). (תיעוד וצילום שמחה שטרית. ארכיון יואש אלרואי. כל הזכויות שמורות).

סוף הפוסט מס' 217 (חלק 7). הועלה לאוויר בשעות הצהריים של יום שלישי – 21 במאי 2013.

ראה המשך : מונדיאל מכסיקו 86' היה חודש מזהיר ל- Host broadcaster המכסיקני TELEMEXICO וגם לטלוויזיה הישראלית הציבורית ולשַדָּר שלה יוֹרָם אָרְבֵּל (חלק 8). כל הזכויות שמורות.

סוף פוסט מס' 217. הועלה לאוויר בשעות הצהריים של יום שלישי – 21 במאי 2013.


תגובות

פוסט מס' 217. מונדיאל מכסיקו 86' היה חודש מזהיר ל- Host broadcaster המכסיקני TELEMEXICO וגם לטלוויזיה הישראלית הציבורית ולשדר שלה יורם ארבל (חלק 7). פוסט מס' 217. כל הזכויות שמורות. הועלה לאוויר ביום שלישי – 21 במאי 2013. — אין תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *