פוסט 411. היום אני גאה להיות בנה של מדינת ישראל. אין הבדל בין השמדת העם היהודי בגזים במלחמת העולם ה- 2 לבין דוקטרינה של ארגון טרור ה- חמאס, הקוראת להשמדת מדינת ישראל ופגיעה מכוונת באוכלוסייה אזרחית תמימה באמצעות טילים, פצצות ומטענים, מתאבדים, ובאש ותימרות עשן. יש לפגוע ולרוצץ את ראש נחש הצפע. פוסט מס' 411. כל הזכויות שמורות. הועלה לאוויר ביום רביעי – 9 ביולי 2014.כלליראשי

הערה 1 : הבלוג על תכולתו כפוף לזכויות יוצרים.

הערה 2 : הבלוג איננו מופק , נכתב , ונערך למען מטרות רווח כספי ו/או פרסום אישי.

הערה 3 : הפוסטים שבים ומתעדכנים מעת לעת. זה לא עיתון – זה אינטרנט.

———————————————————————————–

פוסט חדש מס' 411 : הועלה לאוויר ביום רביעי – 9 ביולי 2014.

————————————————————————————

פוסט מס' 411. היום אני גאה להיות בנה של מדינת ישראל שמשיבה מלחמה שערה. אין הבדל בין השמדת העם היהודי בגזים במלחמת העולם ה- 2 לבין דוקטרינה של ארגון טרור ה- חמאס, הקוראת להשמדת מדינת ישראל ופגיעה מכוונת באוכלוסייה אזרחית תמימה באמצעות טילים, פצצות ומטענים, מתאבדים, ובאש ותימרות עשן. יש לפגוע ולרוצץ את ראש נחש הצפע. פוסט מס' 411. כל הזכויות שמורות.

טקסט תמונה : 2003 – 2002. אנוכי בתום 32 שנות שירות את הטלוויזיה הישראלית הציבורית – ערוץ 1 ואת רשות השידור. עזבתי בטריקת דלת בעקבות הצבתו המופרכת של יוסף בר-אל בפסגת השידור הציבורי של מדינת ישראל ו-מינויו לתפקיד מנכ"ל רשות השידור בקיץ 2002 ע"י ממשלת ישראל בראשות אריאל "אריק" שרון. שלוש שנים אח"כ ב- 2 במאי 2005 התעשתה אותה ממשלת ישראל בראשות אותו אריאל "אריק" שרון והדיחה לאלתר את יוסף בר-אל מכהונתו הרמה כ- מנכ"ל רשות השידור. בפעם הראשונה בהיסטוריה של מדינת ישראל ובפעם הראשונה בתולדות רשות השידור הודח וסולק מנכ"ל רשות שידור מכהן. (ארכיון יואש אלרואי. כל הזכויות שמורות).

פוסט מס' 411.  1. היום אני גאה להיות בנה של מדינת ישראל שמשיבה מלחמה שערה. אין הבדל בין השמדת העם היהודי בגזים במלחמת העולם ה- 2 לבין דוקטרינה של ארגון טרור ה- חמאס, הקוראת להשמדת מדינת ישראל ופגיעה מכוונת באוכלוסייה אזרחית תמימה באמצעות טילים, פצצות ומטענים, מתאבדים, ובאש ותימרות עשן. יש לפגוע ולרוצץ את ראש נחש הצפע. פוסט מס' 411. כל הזכויות שמורות. 

מפגש בזירות האש ושדות הקרב בינך כחייל מדינת ישראל לבין אויבך מוליד כל מיני השקפות ומסקנות אישיות . חוויית המוות כמו חוויית החיים בשדה הקרב היא אישית. מתברר שהן מלוות אותך הרבה יותר זמן מאשר תכננת להכיל אותן. אינך מבין מדוע הגורל קטל את חייו של מקלען הבראונינג בכיתה שלי ריצ'ארד סילם ז"ל במלחמת סיני 1956 בעת כיבוש שלושת המוצבים המבוצרים 25, 27, ו- 29 בגזרת רפיח, ואותי שהסתערתי יחד עמו במרחק ארבעה מטרים ממנו, הותיר בחיים. שנינו היינו אז חניכים בקורס מ"כים של "גולני" ב- ג'וערה. פלוגת המ"כים שלנו בפיקודו של רב סרן זאב עופר הצטרפה לגדוד 12. המ"מ שלי היה סגן זאב שטרנהל. המח"ט היה אל"מ בנימין ג'יבלי. לחמנו בגזרת עזה. חודשים ספורים קודם לכן בטרם מלחמת סיני 1956 בהיותנו נערים – טירונים נשבענו במחנה "פילון" ליד ראש פינה על ספר תנ"ך ורובה צֶ'כִי להקריב את חיינו למען המדינה אם נידרש. מאז 1956 לחמנו אני ובני דורי בעוד ארבע מלחמות. לא באפסנאות. גם לא בחדרי הקריינים של גלי צה"ל וליד המיקרופון של "קול ישראל". בחזית.

שום פרשן טלוויזיה באף ערוץ לא הסביר לי עד היום מדוע לאחר שמדינת ישראל הרסה את גוש קטיף ב- 2005 , הסיגה את תושבי הגוש והחזירה אותם לגבולות המדינה, והשיבה את כל הריבונות על הרצועה לרשות הפלסטינית – יורים הטרוריסטים אנשי ארגון החמאס בעלי הבית של רצועת עזה טילים על ישובים ישראליים אזרחיים. הם יורים ביודעין ובכוונה תחילה טילים נושאי חומר נפץ על אוכלוסייה אזרחית : על קיבוצים, מושבים, עיירות וערים ועל כלל אזרחי מדינת ישראל . מאז הנסיגה ההיא ב- 2005 ירה  ארגון הטרור חמאס כ- 50000 (חמישים אלף) טילים על מטרות אזרחיות במדינת ישראל. התנגשות שיטתית כזאת ארוכת שנים בין ארגון טרור חמוש שמתיימר לייצג מדינה ומתנקש כמשנה סדורה ללא אבחנה בכלל אזרחי מדינת ישראל מוליד כל מיני השקפות ומסקנות אישיות.

אבא שלי ז"ל מבוני קיבוץ אפיקים בעמק הירדן בראשית שנות ה- 30 של המאה הקודמת היה איש של שלום. כשהיה צורך החליף את החרמש, הקלשון, והטורייה ברובה אנגלי והצטרף ל- "הגנה". אנוכי איש של שלום ושרתי בגולני. ילדיי הם אנשי שלום ששירתו בצנחנים ובגבעתי. הנכד הבכור שלי הוא איש של שלום ומשרת כעת בצה"ל בגדוד קרבי ברצועת עזה.

נולדתי כבן חורין. גדלתי והתחנכתי במדינה דמוקרטית במדינת ישראל. אבותינו בחרו לשוב לארץ ישראל לאחר 2000 שנות גלות וגולה ולבנות כאן מולדת חדשה שמבוססת על חברה חלוצית חופשית ודמוקרטית. איש לא תיאר אז ולא חזה את היריבות ארוכת השנים שעומדת להתחולל בין האומה הישראלית המתחדשת לבין ערביי הארץ שחשים כבעלי המקום ובעלי הבית של ארץ ישראל. לא לימדו אותי להילחם נגד טרור שמציב את כלי הנשק שלו נגדי בתוך אוכלוסייה אזרחית. לימדו אותי ב- "גולני" להילחם צבא נגד צבא . לא נגד אזרחים. אינני יודע להילחם נגד נשק השמדה המוני של האויב שמוצב ליד ו- בתוך בתי אזרחיו ומשם יורה עלי כדי להשמיד אותי ואת ילדיי ונכדיי. זוהי משנתו. מדוע ולמה הציב ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה לעצמו מטרה ב- "תקופת שלום" לייצר עשרות אלפי טילים נושאי חומרי נפץ ? ואז אני חושב לעצמי מה ההבדל בין תורת השמדת העם היהודי בגרמניה באמצעות גז שטווה אדולף היטלר לבין תיאוריה ודוקטרינה טרוריסטית של דיקטטורים רצחניים כ- איסמעיל הנייה ואחמד יאסין שקוראת לחסל את מדינת ישראל באמצעות אש, טילים, פצצות ומטענים, מתאבדים, מעשי חבלה, ויצירת פניקה והפחדה. שני המטורפים איסמעיל הנייה ואחמד יאסין לא שאלו ולא התייעצו עם עמם בדבר השמדת מדינת ישראל . הם כפו וכופים את דעתם הפוליטית והצבאים על אזרחיהם בכוח הזרוע . מה זה משנה לי בדיוק אם אמות מגז רעיל ו/או מחומר נפץ. ראש ממשלת בריטניה נוויל צ'מברליין ונשיא ארה"ב פרנקלין דילנו רוזוולט ידעו בטרם פרוץ מלחמת העולם ה- 2 כי אדולף היטלר וממשלתו הנאצית הטוטליטרית בונים צי של 5000 (חמשת אלפים) מטוסי קרב ומפציצים, 15000 (חמישה עשר אלף) טנקים ו- 2.000000 (שני מיליון) חיילים, והחרישו. נוויל צ'מברליין ניהל ב- 29 בספטמבר 1938 שיחות מדיניות עם הקנצלר הגרמני אדולף היטלר בוועידת פסגה שהתכנסה מינכן ודנה ב- רוחות המלחמה שמנשבות מגרמניה. אדולף היטלר הרגיע את נוויל צ'מברליןן ו- הבטיח לו שהכול בסדר ופני גרמניה הנאצית מועדים לשלום ולא למלחמה. כששב לאחר יממה ל- לונדון הצהיר נוויל צ'מברליין לעמו (ולכלל העולם) בסופו של חודש ספטמבר 1938 בשידור ישיר בטלוויזיה של ה- BBC כי השיחות עם אדולף היטלר היו מועילות ומוצלחות וכי הוא כראש ממשלת אנגליה הציל את השלום באירופה. לא תהיה מלחמה הצהיר לבני עמו. אדולף היטלר לא בנה צבא אדיר ממדים ביבשה, באוויר, ובים כדי להשתעשע וכמובן לא התייעץ כדיקטטור עם עמו בעניין היציאה למלחמת עולם מחרידה בת שש שנים את מלאכת ההסברה הציבורית בעניין הצורך לצאת למלחמת חורבן ואת מחירה הנורא למען קידושו של הרייך השלישי הגרמני שאמור להתקיים ב- 1000 (אלף) השנים הבאות, השאיר לידידו שר התעמולה שלו יוזף גבלס. אדולף היטלר ויוזף גבלס הותירו את גרמניה חרבה ועשנה והתאבדו באפריל 1945. ב- 8 במאי 1945 נכנעה גרמניה.

chemberlain 1

טקסט תמונה:  30 בספטמבר 1938 . שדה התעופה הבינלאומי של לונדון . ראש ממשלת בריטניה נוויל צ'מברליין מנפנף בפיסת הנייר ומצהיר בפני מצלמות הטלוויזיה של EMI / BBC לאחר שובו מפגישתו עם קנצלר והפיהרר של גרמניה הנאצית אדולף היטלר טקסט מדיני פייסני ופושר: "believe it is peace for our time. Peace with honor", והתכוון לכך שהציל את השלום בדוֹרוֹ. אחת התמונות הפוליטיות החשובות ביותר ששידרה הטלוויזיה האנגלית בשידור ישיר בעשור ה- 30 של המאה שעברה. 

ראש ממשלת אנגליה החדש ווינסטון צ'רצ'יל שהחליף ב- 10 במאי 1940 את נוויל צ'מברליין החולה (מת ב- 9 בנובמבר 1940) לא ידע בתחילת מלחמת העולם השנייה בספטמבר 1939 כיצד להילחם נגד גדול הטרוריסטים בהיסטוריה האנושית הקנצלר הגרמני אדולף היטלר. גם נשיא ארה"ב פרנקלין דילנו רוזוולט שהצטרף אל וינסטון צ'רצ'יל בדצמבר 1941 לא ידע כיצד להילחם נגד הטרור הגרמני וגם לא נגד הטרור היפני המטורף. ואז הגיעו שני המנהיגים הדמוקרטים הדגולים לידי שתי החלטות אסטרטגיות מרחיקת לכת : אחת, אין מנהלים כל מו"מ עם ארכי טרוריסט גם אם הוא ראש מדינה . שתיים, אם אדולף היטלר נלחם לא רק נגד הצבא האנגלי אלא עוסק גם בהשמדה שיטתית של אוכלוסיות אזרחיות של רוסיה, צ'כוסלובקיה, ופולין, וגם של אנגליה ע"י הפצצת ערי אנגליה במטוסים וטילים, אזי אין דרך אחרת מאשר להורות לחילות האוויר של אנגליה וארה"ב לפגוע אף הם במכוון ובאופן מאסיבי ביותר באוכלוסייה אזרחית גרמנית. עשרות ערים גרמניות גדולות הופצצו בשיטתיות ובעקביות מהאוויר ע"י חילות האוויר של אנגליה וארה"ב. מיליוני אזרחים גרמנים נהרגו ונפצעו. נשיא ארה"ב הארי טרומן (החליף ב- 12 באפריל 1945 את פרנקלין דילנו רוזוולט שמֵת) לא ידע כיצד להתמודד עם הטרור היפני. בסתיו של שנת 1944 לאחר כיבוש האיים היפניים איבו ז'ימה, גוויידלקנל, מידוויי, סאיפן, ואוקינאווה במחיר נורא של 15000 נחתים אמריקניים הרוגים, החל צבא ארה"ב (מנה 500 אוניות, 1200 מטוסים, ו- 112000 נחתים) להפציץ את ערי יפן תוך כוונה להשמיד יעדים צבאיים, תעשיות ותשתיות, תחבורה, ופגיעה מכוונת וקשה באוכלוסייה אזרחית. יפן נפגעה קשות אולם לא נכנעה. בקיץ 1945 הציע נשיא ארה"ב הארי טרומן לקיסר יפן הירואיטו והגנרלים הלוחמניים שלו הידקי טוג'ו ואוסוזוקו יאמאמוטו להיכנע לארה"ב בטרם שימוש בנשק לא קונבנציונלי. יפן סירבה. הארי טרומן החליט כמפקד עליון של צבא ארה"ב כי הוא איננו מורה לחייליו לכבוש את יפן מפני שהערכה צבאית דיברה על מחיר כבד ביותר של 1.500000 (מיליון וחצי) חיילים אמריקניים הרוגים ופצועים. הארי טרומן הורה לחיל האוויר שלו להשתמש בנשק השמדה המוני כדי לזרז את הכניעה ולהטיל שתי פצצות אטום על אוכלוסייה יפנית אזרחית. ב- 6 באוגוסט 1945 הוטלה פצצת אטום על העיר הירושימה ויומיים אח"כ ב- 8 באוגוסט על העיר נאגאסאקי. שתי פצצות האטום הקטנות היו שוות כ"א לעוצמה של 20000 (עשרים אלף) טון דינמיט. מאות אלפי אזרחים יפניים שילמו בחייהם בגלל התעקשות הכת הצבאית שלא להיכנע לצבא ארה"ב. העוצמה האטומית הוכיחה את כישרון הרתעתה. יפן נכנעה.

Churchill

טקסט תמונה : ראש ממשלת אנגליה בשנות מלחמת העולם ה- 2 ווינסטון צ'רצ'יל, דמוקרט דגול, שהחליט בעצה אחת עם ראש העולם החופשי והדמוקרטי נשיא ארה"ב פרנקלין דילנו רוזוולט להפציץ באופן מסיבי ושיטתי גם ערים ואוכלוסייה אזרחית גרמנית כדי להאיץ את כניעתה של מכונת המלחמה הנאצית הגרמנית בראשות הקנצלר – פיהרר אדולף היטלר והגנרלים שלו.

roosevelt 1טקסט תמונה : נשיא ארה"ב בשנות מלחמת העולם ה- 2 הדמוקרט הדגול פרנקלין דילנו רוזוולט החליט בעצה אחת עם ראש ממשלת אנגליה ווינסטון צ'רצ'יל להפציץ באופן מסיבי ושיטתי גם ערים ואוכלוסייה אזרחית גרמנית כדי להאיץ את כניעתה של מכונת המלחמה הנאצית הגרמנית בראשות הקנצלר אדולף היטלר והגנרלים שלו.

truman

טקסט תמונה : הדמוקרט הדגול נשיא ארה"ב הארי טרומן החליט ב- 6 וב- 8 אוגוסט 1945 להטיל שתי פצצות אטום על שתי ערים יפניות הירושימה ונאגאסאקי והשמדת מאות אלפי אזרחים יפניים כדי להאיץ את כניעת צבא יפן במלחמת העולם ה- 2.

מדינת ישראל מתמודדות ביום השני של מלחמת "צוק איתן" נגד אותו רעיון נבזי של ארכי טרוריסט, נבל, ו- דיקטטור בשם איסמעיל הנייה. מישהו במדינת ישראל המציא הגדרה צבאית מטופשת כנגד ה- דיקטטורה הצבאית , האכזרית , והמתוחכמת של האויב, החמאס : "שקט ייענה בשקט". כלומר אם חמאס לא ישגר טילים לעבר אוכלוסייה ישראלית אזרחית אזי צה"ל יישב בשקט ובחיבוק ידיים. אולם מה קורה עם התעשייה הצבאית של חמאס שמייצרת בתקופת "שקט ייענה בשקט" עשרות אלפי טילים נושאי חומרי נפץ ? מה קורה עם הברחת עשרות טילים קטלניים ארוכי טווח באופן מיוחד נושאי 125 ק"ג TNT דרך המנהרות לרצועה ? מה קורה עם עשרות אלפי הטילים האלה שכולם מיועדים לשיגור על מנת פגוע באוכלוסייה ישראלית אזרחית במוקדם ו/או במאוחר , כשאיסמעיל הנייה יחליט שעכשיו נוח לו עיתוי כזה ו/או אחר ? צה"ל יצא בשנים האחרונות לשני מבצעים צבאיים לא יעילים נגד החמאס, "עופרת יצוקה" ו- "עמוד ענן" . שניהם הסתיימו בשקט שקרני יחסי ומדומה. סכסוך כה עקרוני ומר בין רשות רודנית טרוריסטית לבין מדינת ישראל ששוכנת כה קרוב מהצד השני של הגבול וטוענת להשמדתנו איננו יכול להסתיים בפשרות חסרות ערך ובהצהרות של "שקט ייענה בשקט", ואולי גם לא בדרכים צבאיות קונבנציונליות ומקובלות. סכסוך כה עקרוני ומר במלחמת העולם השנייה בין העולם החופשי והדמוקרטי בהנהגת ארה"ב ובריטניה לבין הרודן הנאצי הארכי – טרוריסט הגרמני הנאצי אדולף היטלר והגנרלים היפניים, לא היה יכול להיפתר ולא היה יכול להסתיים ב- 1945 לולא שימוש גם בדרכים צבאיות בלתי קונבנציונליות . חיל האוויר הגרמני הלופטוואפה בראשות המרשל הרמן גרינג הטיל בקיץ וסתיו של שנת 1940 במלחמת העולם ה- 2 אלפי פצצות על עיר הבירה לונדון וערים אנגליות אחרות נוספות. ב- 1944 טיווח הצבא הנאצי את לונדון ושיגר לעברה את הטילים V1 ו- V2 (הונדסו ע"י מהנדס הטילים הגרמני וורנר פון בראון) שגרמו להרס אזרחי עצום ואבדות כבדות בנפש . הטיל המשופר V2 נשא ראש נפץ במשקל של 1000 (טון) ק"ג TNT.

בעצם ווינסטון צ'רצ'יל , פרנקלין דילנו רוזוולט , והארי טרומן הרכיבו סלוגן מעשי ואכזרי כאחד : "טרור ייענה בטרור. דם אזרחינו ייענה בדם אזרחיכם", והשליכו מהאוויר עשרות אלפי טונות של פצצות דינמיט על ערי גרמניה הנאצית ואזרחיו החפים מפשע של אדולף היטלר ועל אזרחי יפן התמימים של הקיסר הירואיטו ושל הכת הצבאית הלוחמנית והקיצונית שלו בראשות הגנרלים הידקי טוג'ו ואיסוזוקו יאמאמוטו.

שר החוץ אביגדור ליברמן צדק בוויכוח שלו לפני כמה ימים עם ראש הממשלה בנימין נתניהו כשאמר לו חד משמעית : "תגיד לי , למה אתה מחכה וממתין , ופוסח על 2 הסעיפים כבר שנים , נוכח ההתחמשות הצבאית המטורפת של ארגון הטרור חמאס ? ככל שנוקפים הימים וחולפים החודשים יהיה לצה"ל הרבה יותר קשה להתמודד עם הטרור שצובר עוצמת אש ענקית".

2. סיכום.

למרות הצהרתי כי היום הנני ישראלי גאה , אין בטקסט האמור לעיל מתן עצה לממשלת ישראל . מדובר ב- חוות דעת פרטית שלי הנוגעת למלחמה מורכבת ומסובכת ורבת דילמות שמנהלת מדינה דמוקרטית חופשית כמדינת ישראל בימים אלה נגד מדינת טרור ברצועת עזה שמשגרת ביודעין ובכוונה תחילה במשך שנים ארוכות משטחים בנויים ומאוכלסים שלה עשרות אלפי טילים נושאי חומרי נפץ לעבר יעדים ישראליים אזרחיים : ערים, עיירות, קיבוצים, ומושבים. לירי כה מסיבי על מטרות ישראליות אזרחיות לחלוטין יש מטרה אחת בלבד : להשמיד את האוכלוסייה הזאת פיזית ומוראלית. ראש ממשלת ישראל מר בנימין נתניהו ניצב בימים אלה בפני באותה דילמה צבאית – אנושית בפניה ניצבו בשעתו לפני כ- 70 שנה שלושה מנהיגים דמוקרטיים דגולים ראש ממשלת אנגליה ווינסטון צ'רצ'יל ושני נשיאי ארה"ב פרנקלין דילנו רוזוולט והארי טרומן בעת מאבקם עד חורמה במלחמת העולם ה- 2 (1945 – 1939) נגד האויב הטרוריסטי הגרמני המסוכן בראשות הרודן אדולף היטלר ונגד האויב הטרוריסטי היפני האימפריאליסטי בעל כוונות זדון בראשות הקיסר הירואיטו, מי שנכנע לחלוטין למדיניות המלחמתית הטרוריסטית הקיצונית של הרמטכ"ל היפני שלוֹ הידקי טוג'ו.

סוף הפוסט מס' 411. הועלה לאוויר ביום רביעי – 9 ביולי 2014.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


תגובות

פוסט 411. היום אני גאה להיות בנה של מדינת ישראל. אין הבדל בין השמדת העם היהודי בגזים במלחמת העולם ה- 2 לבין דוקטרינה של ארגון טרור ה- חמאס, הקוראת להשמדת מדינת ישראל ופגיעה מכוונת באוכלוסייה אזרחית תמימה באמצעות טילים, פצצות ומטענים, מתאבדים, ובאש ותימרות עשן. יש לפגוע ולרוצץ את ראש נחש הצפע. פוסט מס' 411. כל הזכויות שמורות. הועלה לאוויר ביום רביעי – 9 ביולי 2014. — 2 תגובות

  1. איך אתה גאה? אנחנו בדיוק כמוהם. רוצים להשמיד את העם הפלסטינאי. הורגים ילדים . מ 2000 עד היום הרגנו כ 1380 ילדים. נהרגו 127 ילדים. אני מתביישת להיות שייכת לעם הזה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

HTML tags allowed in your comment: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>