פוסט מס' 327. 1. ראש הממשלה בנימין נתניהו נוהג בגיחוך ובקטנוניות בשעה שהוא מבזה ומתקלס בראש חוצות בראש השב"כ המצטיין שלו לשעבר יובל דיסקין. 2. ה- Promo ל- "המקור" של ערוץ 10 מקורי ויומרני. 3. פרשן הכדורסל של ערוץ 10 טוען שמכבי ת"א ניצחה אמש (יום חמישי – 5 בדצמבר 2013) את הקבוצה הרוסית לוקומוטיב קובאן 75 : 73 בהרבה מזל. ביקורת טלוויזיה. פוסט מס' 327. כל הזכויות שמורות. הועלה לאוויר ביום שישי – 6 בדצמבר 2013.כלליראשי

הערה 1 : הבלוג על תכולתו כפוף לזכויות יוצרים. חל איסור מפורש להעתיק את הטקסטים והתמונות ואף לא לאגור אותן במאגרי מידע שונים לשימוש מכוון ו/או מזדמן מאוחר יותר . האינטרנט איננו מוסד תקשורת פרוץ וגם לא אכסניית מידע שפתוחה למפרי חוק . גם עליו חלים זכויות יוצרים.

הערה 2 : הבלוג איננו מופק, נכתב, ונערך למען מטרות רווח כספי, ו/או למען רווח מסחרי, ו/או לצורכי פרסום אישי.

—————————————————————————————————–

פוסט חדש מס' 327 : הועלה לאוויר ביום שישי – 6 בדצמבר 2013.

—————————————————————————————————–

פוסט מס' 327. 1. ראש הממשלה בנימין נתניהו נוהג בגיחוך ובקטנוניות בשעה שהוא מבזה ומתקלס בראש חוצות בראש השב"כ המצטיין שלו לשעבר יוּבָל דִיסְקִין. 2. ה- Promo ל- "הַמָקוֹר" של ערוץ 10 מקורי ויומרני. 3. פרשן הכדורסל של ערוץ 10 פיני גרשון טוען שמכבי ת"א ניצחה אמש (יום חמישי – 5 בדצמבר 2013) במחזור ה- 8 בבית מס' 4 ב- Euroleague את הקבוצה הרוסית לוֹקוֹמוֹטִיב קוּבָּאן בתוצאה 73:75, שוב בהרבה מזל. ביקורת טלוויזיה. פוסט מס' 327. כל הזכויות שמורות.

טקסט תמונה : 2003 – 2002 . אנוכי בתום 32 שנות שירות את הטלוויזיה הישראלית הציבורית – ערוץ 1 ואת רשות השידור . נטשתי בטריקת דלת . (ארכיון יואש אלרואי . כל הזכויות שמורות) .

1. ראש הממשלה בנימין נתניהו נוהג בגיחוך ובקטנוניות בשעה שהוא מבזה ומתקלס בראש חוצות בראש השב"כ המצטיין שלו לשעבר יוּבָל דִיסְקִין.

ראש השב"כ לשעבר יוּבָל דִיסְקִין נשא שלשום (יום רביעי – 4 בדצמבר 2013) את דרשתו המדינית בכנס של "יוזמת גֶ'נֶבָה" בתל אביב ואשר חולקת על תפישתו המדינית של ראש הממשלה בנימין נתניהו , וכה אמר : "השלכות של אי פתרון הסכסוך הישראלי – פלסטיני הן מרחיקות לכת יותר מסוגיית הגרעין האיראני" . בתגובה להערכה המדינית זאת של יוּבָל דִיסְקִין גומל לו ראש הממשלה בנימין נתניהו ומודיע לאזרחי מדינת ישראל כי יוּבָל דִיסְקִין מנותק מהמציאות וכי הערכתו זו נובעת מתסכול אישי מפני שהוא יובל דיסקין לא מונה לראש המוסד . יוּבָל דִיסְקִין חוֹלֵק על ראש הממשלה בדרך דמוקרטית לחלוטין ואילו בנימין נתניהו במקום לא להסכים עמו בדרך מקובלת , מטיל בו רֶפֶש בפרהסיה כאילו הוא מנהל כאן מונרכיה . ראש הממשלה משפיל את יוּבָל דיסקין קֳבָל עַם ועֵדָה ומשמיע באוזנֵי אזרחי מדינת ישראל טענת סְרָק כי דעתו של יוּבָל דִיסְקִין מונעת מ- טִינָה כלפיו משום שלא מונה בשעתו לראש המוסד . כ- אזרח וותיק אנוכי חושב שראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו מתנהג כמתעתע על גבול הנוֹכְלוּת המפלגתית – פוליטית . הצהרתו זאת כי יוּבָל דִיסְקִין משמיע את משנתו המדינית מטעמי נַקְמָנוּת היא הצהרה מסואבת שמעוררת שְאַט נֶפֶש . אין לי כלים מדיניים כדי לבחון מי משניהם צודק אולם יש דרך אחרת להתווכח . בטח מצדו של ראש ממשלה של כולם .

ראה "ישראל היום" מ- יום חמישי – 5 בדצמבר 2013 . עיתון הבית של בנימין נתניהו "ישראל היום" . מעניין אותי לדעת מה עולה בראשו של העורך הראשי של "ישראל היום" מר עמוס רגב כשהוא מדפיס את הכותרת הנ"ל : "ראש השב"כ לשעבר מנותק מהמציאות…הביקורת נובעת מתסכול אישי של מי שלא מונה לראשות המוסד" . נשמע כרכילות זולה , נבזית , ומלוכלכת. 

2. ה- Promo ל- "המקור" של ערוץ 10 מקורי ויומרני.

נכון , ה- Promo "הִיא חוֹזֶרֶת" שמקדם את חזרתו של  "המקור" של ערוץ 10 בראשות מר רביב דרוקר והמצטרף החדש מר רזי ברקאי עיתונאי רדיו גלי צה"ל – הוא מקורי ויומרני . אולם יותר מכל הוא בעייתי מפני שצירופו של רָזִי בַּרְקָאִי עיתונאי בעל מעמד , וותק , וניסיון בתחנה הצבאית מעלה שוב לדיון מחודש את סוגיית הנאמנות העיתונאית הכפולה . "המקור" של ערוץ 10 בהובלת העיתונאי רָבִיב דְרוּקֶר , ותוכנית האקטואליה היומית "מה בוער" אותה מוביל העיתונאי רָזִי בַּרְקָאִי והמשודרת בימי ראשון , שני , שלישי , ורביעי בין 09.00 ל- 11.00 – הן שתי תוכניות עיתונאיות שמייצגות שני גופי שידור שונים שמתחרים האחד בשני , ואשר עוסקות באותם החומרים ומחפשות את אותם פירורי מידע . נשאלת כאן שאלה מוסרית לא נוחה : כאשר תזדמן ותיפול לידיו של רָזִי בַּרְקָאִי ידיעה חמה בלעדית ובלבדית נגיד בתחומי הפוליטיקה , החברה ו/או הביטחון – מי ייהנה אם כך ממנה ראשון , רדיו גלי צה"ל ו/או ערוץ 10 ??? מפתיע מאוד שמפקד רדיו גלי צה"ל מר יָרוֹן דֶקֶל מאפשר ונותן ידו ליוזמה עיתונאית משותפת כזאת שהיא כה פרובלמטית . מעניין אותי לדעת גם מה חושבים על הנאמנות הכפולה הזאת מחד אנשיו של רָזִי בַּרְקָאִי במערכת "מה בוער" ומאידך אנשיו של רָבִיב דְרוּקֶר במערכת "המקור" . הרי חברת החדשות של ערוץ 10 מונה אין סוף כמעט של כישרונות עיתונאיים . למה לא להציב לידו של רָבִיב דְרוּקֶר את העיתונאי המרשים , רב מידע , בעל יכולת אנליזה , ונעים הליכות על המסך שמכונה מר נָדָב אֶיָיל . מדוע חברת החדשות של ערוץ 10 זקוקה דווקא ל- Double agent , שכיר משומש , משרתם של שני אדונים בדמותו של רָזִי בַּרְקָאִי ? מצב לא בריא . היה לי פעם ידיד אישי שַדָּר ספורט בעל מוניטין בטלוויזיה היוונית הציבורית ERT (אינני מגלה את שמו מטעמי צניעות הפרט, פשוט אינני יודע אם הוא מסכים שאחשוף את שמו) שנסגרה לפני זמן מה והלכה לכונס נכסים . האיש הזה שהיה מוכשר בתחום שידורי הספורט ושמו הלך לפניו שידר בטלוויזיה , שידר ברדיו , וגם כתב בעיתון . שאלתי אותו באחד מביקוריי באתונה למי אם כך הוא שומר את הבכורה ב- פוליגמיה הזאת מפני שעל עיקרון הנאמנות וויתר מזמן. הוא ענה לי ללא כחל ושרק : "פעם אחת אני עושה אֶן דֶן דִי נוֹ , ובפעם השנייה אני מקיים Line up (תור עבודה בין המעסיקים שלי). אך בדרך כלל אני שומר את הבלעדיות ו/או את הראשוניות למי שמשלם לי הכי הרבה". בדיוק מהסיבות האלה נראתה ERT כפי שנראתה עד שחדלה לנשום. מקום שהיה פעם גן עדן של חלטורות וחלטוריסטים .

3. פרשן הכדורסל של ערוץ 10 פיני גרשון טוען שמכבי ת"א ניצחה אמש (יום חמישי – 5 בדצמבר 2013) במחזור ה- 8 בבית מס' 4 ב- Euroleague את הקבוצה הרוסית לוֹקוֹמוֹטִיב קוּבָּאן 73:75 שוּב בהרבה מזל. ביקורת טלוויזיה. כל הזכויות שמורות.

פִּתְגָם אמריקאי ישן קובע : "הברק איננו מכה פעמיים באותו מקום" . דווקא כן . אולי לא באותו מקום אך בדיוק באותו האופן . מכבי ת"א ניצחה בשבוע שעבר בבלגראד את הקבוצה הסרבית "הכוכב האדום" 78 : 76 ואמש את בהיכל הספורט ביד אליהו את לוֹקוֹמוֹטִיב קוּבָּאן הרוסית 75 : 73 בדיוק באותה הצורה . היא זכתה מן ההפקר . שתי היריבות שלה עשו את העבודה בעבורה . הכדור בשניות האחרונות בשני המשחקים הללו לפני שבוע ואמש הוחזק בידי היריבות שיכלו לנצח בשְלָשָה ו/או לפחות להשוות את התוצאה . הברק הכה לפני שבוע ו- דה מרקוס נלסון הסֶרְבִּי מעד על הפרקט והחטיא . מכבי ת"א זכתה מן ההפקר וניצחה 78 : 76 . אמש הכה שוב הברק . השחקן הרוסי של קוּבָּאן וָואלֶרִי לִיחוּדֵיי (קומתו 2.03 מ') מעד על הפרקט בשניות הסיום בהיכל הספורט ביד אליהו . הכדור שלו הגיע איך שהוא ל- מרקוס וויליאמס שזרק באופן לא נוח תחת לחץ והחטיא . מכבי ת"א נהנתה עוד הפעם מין ההפקר וניצחה שוב בתוצאה מינימלית 73:75. השַדָּר יורם ארבל שאין שֵנִי לו בתיאור דרמות זעק למיקרופון שלו, "הרוסים עושים את העבודה בשביל מכבי תל אביב". הוא צדק.

ערוץ 10 מחזיק בזכויות השידורים של מכבי ת"א והצוות שלו בראשות הבימאי ראובן "רוביק" פודגור, המפיק רונן רץ, העורך משה סגל, המראיין ושדר הקווים טַל שוֹרֵר , וצוות השידור Play by play יורם ארבל והפרשן פיני גרשון – מספקים את הסחורה. גם מנקודת המבט של הרייטינג. נכון שתוכנית התחקירים החדשה "המערכת" של גב' מיקי חיימוביץ' בערוץ 2 גונבת במידה רבה את הסקרנות הציבורית אולם המִדְרוּג של ערוץ 10 בשעתיים הללו שבין 21.00 ל- 23.00 מניח את הדעת. שני הערוצים המסחריים 10 ו- 2 מכים שוֹק עַל יָרֵךְ את ערוץ 1 הציבורי בראשות המנכ"ל יוני בן מנחם ויו"ר הוועד המנהל של רשות השידור ד"ר אמיר גילת כלהלן :

מפת המדרוג של שלושת ערוצי הטלוויזיה הארציים  ברבעי שעות בין 21.00 ל- 23.00 ביום חמישי – 5 בדצמבר 2013  במגזר "האוכלוסייה היהודית". (באדיבות וועדת המדרוג הארצית).

רייטינג / ערוץ / שעות           ערוץ 10              ערוץ 2                  ערוץ 1

21.00                               % 9.3                % 26.6                  % 1.6

21.15                               % 9.4                % 24.5                  % 2.2

21.30                              % 10.2                % 23.2                 % 1.5 

21.45                              % 8.1                  % 25.4                 % 1.8 

22.00                              % 11.9                % 20.8                 % 2.2 

22.15                              % 12.4                % 19.2                 % 1.5 

22.30                              % 12.6                % 21.7                 % 1.2

22.45                              % 11.8                % 20.0                 % 1.4

23.00                             % 10.0                 % 12.6                 % 1.6 

מבט על עמודת המִדְרוּג הזאת צריכה להזכיר לציבור כי ערוץ 1 תוחב מִידֵי שנה את ידו הארוכה לכיסו של משלם האגרה וגובה ממנו בין ינואר 2013 לינואר 2014 סכום של כ- 1.000000000 (מיליארד) שקל , ואף על פי כן מפיק רייטינג מגוחך ונִקְלֶה . איזה עליבות . אינך מבין כיצד זה שני אישים שנושאים במשרות כה כבדות משקל של ניווט השידור הציבורי של מדינת ישראל , מנכ"ל רשות השידור מר יוני בן מנחם ויו"ר הוועד המנהל של רשות השידור ד"ר אמיר גילת , הם בעצם שני מנהלים כושלים – שאינם מתביישים להראות את פרצופם בציבור . הרי מדובר בשני אישים לא מוכשרים ולא מוצלחים ועם עובדות אֶמֶת אי אפשר להתווכח . עמודת המִדְרוּג הזאת היא גם תזכורת למנכ"ל ערוץ 10 מר רפי גינת . אם הוא מתכוון לבנות את עתידו על ריאליטי בידורי מזויף ופתטי של "היפה והחנון" , "אמבוש" , "הכפר" וימשיך לעטר את הערוץ שלו בתוכניות נֶפֶל מהסוג הירוד והנָלוֹז הוא לא רק ימצא את עצמו שוב ושוב גורר רגליים , אלא יסיים את דרכו של ערוץ 10 . ערוץ 10 יימחק ממפת הטלוויזיה בארץ . אין כאן מקום לחקיין של ערוץ 2 . הציבו את רפי גינת בפסגת ערוץ 10 לא על תקן של עורך "כלבוטק" . "כלבוטק" היא אבן מוֹזָיְקָה אחת בפסיפס שידור מגוון של ערוץ טלוויזיה ארצי . אין לי מושג אם רפי גינת מתבונן בשעון שמחוגיו חצו זה מכבר את שעת חצות . נקרתה בפניו הזדמנות היסטורית לייצר ערוץ טלוויזיה נושא חזון שונה בעל ייחוד אחר מערוץ 2. אם לא ימהר הוא יאחר את המועד .

מינויו של מר פנחס "פיני" גרשון לפַּרְשָן הכדורסל של ערוץ 10 במקומו של צבי שרף המשמים והמשעמם היה הכרחי . האיש הזה מסקרן ומעניין אותי לא רק מפני שהוא פרופסור לכדורסל אלא גם בגלל שהוא Copywriter שמשתמש על פי צרכיו בשפת רחוב . בתחילת השידור הישיר אֶמֶש מעריך הפרשן באוזני השדר המוביל שלו את יחסי הכוחות בין שתי הקבוצות במונחים של "ערבבו לנו את הקלפים" , ו- "קיזוז עודפים" . באותה נשימה הוא מספר לנו בכובד ראש בקצב הכתבה , "הקליעה של לוקומוטיב קובאן היא לא החלק החזק שלהם…" . אולם כשקובאן מובילה ביתרון 11 : 4 בתוכו שלוש שלשות , הוא מתנצל , "רק אמרתי שהם לא יקלעו מ- 3 והנה הם נותנים לי בראש…אני לא מאמין למה שאני רואה…" . 1:02 דקה לפני תום הרבע השני צולף מרקוס וויליאמס עוד שלשה ומעלה את קובאן ליתרון 40 : 39 . זאת השלשה השמינית הרוּסִית מתוך שלושה עשר ניסיונות . הצלחה נאה של % 61.53 . פיני גרשון מבין כבר שלקח עליו אחריות כבדה . "איזה מין הגנה יש למכבי ת"א…?" הוא אומר ובא בטרוניות להגנת מכבי ת"א שמקלקלת לו את אמינות פרשנותו . לבסוף המתמטיקה הסטטיסטית מתיישרת עם חזונו של הפרשן . בסיומו של המשחק ההפכפך מתברר כי שחקני לוקומוטיב קובאן דייקו ב- 11 קליעות לשלוש מתך 25 ניסיונות (% 44) ומכבי ת"א פגעה אף היא 11 פעמים לשלוש מתוך 26 ניסיונות (% 42.30) . פיני גרשון מסיים את הערכותיו במשחק בלשון רחוב , "טוב שאין להם לשחקני קוּבַּאן הרבה שכל…", אולם לא שוכח להוסיף, "מכבי ת"א מנצחת בהרבה מזל…". הוא שוב צדק. הפרשן פיני גרשון מצויד במחשבת בזק וניחן באופן טבעי בקצב דיבור שמתאים לטלוויזיה . הוא ערני ונבון , ומספק בהסבר האנליטי שלו לצופי הטלוויזיה אין סוף הוכחות סטטיסטיות . עוד לא נולד האדם שיהיה מוכשר להתווכח עם עובדות מתמטיות . במאמר מוסגר , אי אפשר להשוות בין קול הבריטון של השַדָּר יורם ארבל לקולו הבכייני – צורמני של השַדָּר אורי לוי . נכון שניהם שדרנים אולם מסתתר כאן "אֲבָל" גדול…! אי אפשר לערוך אנלוגיה ו/או הקבלה בין הפַּרְשָן פיני גרשון לפַּרְשַן גוּר שֶלֶף. נכון שניהם פרשנים אולם הראשון מוכשר פי אֶלֶף. OK אם אי אפשר אז לא צריך אולם ברור שמן ההיבט הזה יש לערוץ 10 יתרון ברור על ערוץ 1.

אנוכי אוהב לסקור למחרת המשחק את פרשנויות הכתבים בעיתונות היומית ב- "ידיעות אחרונות", "מעריב", "ישראל היום", ובשבועון "סוף השבוע". "ידיעות אחרונות" הוא משום מה העיתון היחיד שמביא את הטבלה הסטטיסטית של המשחק ובכך מאפיל על מתחריו.

statisticsטקסט מסמך : יום שישי – 6 בדצמבר 2013 . זהו המידע הסטטיסטי  של המשחקי מכבי ת"א – לוקומוטיב קובאן 75 : 73 אמש בהיכל הספורט "יד אליהו כפי שמביא העיתון "ידיעות אחרונות" לקוראיו . יתרון ו- פלוס אינפורמטיבי חשוב . (באדיבות "ידיעות אחרונות") .

ולבסוף הערת בימוי : מר ראובן "רוּבִיק" פודגור אל תאמין לאנשים שאומרים כי הם אינם נוסטלגיים ותאמין לאלה שמתוודים כי הם נוסטלגיים . הייתי רוצה לראות על המסך עוד ועוד דמויות מהעבר כפי שהראית לי אמש את מיקי ברקוביץ' לרבות מידע קצרצר אודותיו . מה כל קשה לבקש את טַל שוֹרֵר לחקור היכן יושבות אותן דמויות עבר שהן רלוואנטיות לשידור הישיר שלך . אין שום קושי לאתרן מפני שמדובר במקומות ישיבה קבועים . יש גם הרבה נחמה לראות את אותן דמויות עבר האלה ולהיווכח כי לא רק אני מזדקן . האחרים עושים זאת היטב כמוני . חוץ מזה ה- Extreme clos up shot של דיוויד פדרמן "מפהק" מרוב שִעמום ב- SSM על כל המסך רק כדי להיווכח על פי קריאת שפתיים כי הוא בעצם שואג "יֵש" – היה מלבב . 40 שנים חשבתי שזורם לו קֶרַח בעורקים . שמחתי לדעת כי שוֹצֵף לו שָם דָם חַם , כמוני .

federman 2

טקסט תמונה : יום חמישי בערב – 5 בדצמבר 2013 . היכל הספורט ביד אליהו . מכבי ת"א מנצחת את לוקומוטיב קובאן 75 : 73 . 1:49 דקה לפני סיום המשחק משווה גיא פניני את התוצאה ל- 73 : 73 בקליעת שלוש , רק כדי לגלות כי בעורקים של דיוויד פדרמן זורם דָם ולא קֶרַח , ששואג "יֵש" . תיעוד נפלא של בימאי הטלוויזיה של ערוץ 10 מר ראובן "רוביק" פודגור . (צולם ב- ipad שלי ממסך ערוץ 10. באדיבות ערוץ 10) .

ברור שמכבי ת"א היא עדיין קבוצת הכדורסל הטובה בארץ אך היא נגועה באין סוף חולשות ופגיעה עד למאוד. בארץ וגם ב- Euroleague.

סוף הפוסט מס' 327. הועלה לאוויר ביום שישי – 6 בדצמבר 2013.


תגובות

פוסט מס' 327. 1. ראש הממשלה בנימין נתניהו נוהג בגיחוך ובקטנוניות בשעה שהוא מבזה ומתקלס בראש חוצות בראש השב"כ המצטיין שלו לשעבר יובל דיסקין. 2. ה- Promo ל- "המקור" של ערוץ 10 מקורי ויומרני. 3. פרשן הכדורסל של ערוץ 10 טוען שמכבי ת"א ניצחה אמש (יום חמישי – 5 בדצמבר 2013) את הקבוצה הרוסית לוקומוטיב קובאן 75 : 73 בהרבה מזל. ביקורת טלוויזיה. פוסט מס' 327. כל הזכויות שמורות. הועלה לאוויר ביום שישי – 6 בדצמבר 2013. — תגובה אחת

  1. מעניין גם שידיעות אחרונות, אשר בעבר היה מבליט את חברת "אלקטרה" בצמוד לשם הקבוצה- חדלו מעשות כן. כנראה מישהו כבר לא משלם לכתבי החצר שם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

HTML tags allowed in your comment: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>