פוסט מס' 125. מונדיאל ארגנטינה 1978. תכנון ההפקה והוצאתה לפועל (ה'). ניקיון התמונה הטלוויזיונית (רשימה מס' 7). פוסט מס' 125. כל הזכויות שמורות.כלליראשי

הערה 1 : הבלוג נמצא עדיין בשלבי התפתחותו הטכנולוגית ועיצובו הגראפי.

הערה 2 : הבלוג על תכולתו כפוף לזכויות יוצרים.

הערה 3 : הבלוג איננו מופק, נכתב, ונערך למען מטרות רווח כספי, ו/או לטובת רווח מסחרי, ו/או לצורך פרסום אישי.

 הערה 4 : הבלוג זוכה לפי שעה להצלחה סנסציונית. הוא נמצא באוויר כארבעה חודשים בלבד.

———————————————————————-

פוסט מס' 125 : הועלה לאוויר ב- 24 בדצמבר 2012.

———————————————————————- 

פוסט חדש מס' 125 : הועלה לאוויר בערב של יום שני – 24 בדצמבר 2012.

מונדיאל ארגנטינה 1978. בסבך ההפקה. תכנון ההפקה והוצאתה לפועל (ה'). ניקיון התמונה הטלוויזיונית. (רשימה מס' 7).

טקסט תמונה : 2003 – 2002 . אנוכי בתום 32 שנות שירות את הטלוויזיה הישראלית הציבורית – ערוץ 1 ואת רשות השידור . נטשתי בטריקת דלת לאחר שממשלת ישראל בראשות אריאל "אריק" שרון מינתה את יוסף בר-אל למנכ"ל רשות השידור והציבה אותו בפסגת השידור הציבורי של מדינת ישראל. בחלוף שלוש שנים במאי 2005 אותה הממשלה ואותו ראש ממשלה שמינו אותו , הדיחו אותו וסילקו אותו מתפקידו הרם . בפעם הראשונה בהיסטוריה של מדינת ישראל ובפעם הראשונה בתולדות רשות השידור הודח מנכ"ל רשות מכהן באמצע כהונתו . פרשתי מהטלוויזיה ומהרשות כאות מחאה על המינוי המופרך ההוא. אינני מצטער על כך לרגע . (ארכיון יואש אלרואי . כל הזכויות שמורות) .

טקסט מסמך : 14 באוגוסט 2002 . מכתב פרידה ממני של יו"ר הוועד המנהל של רשות השידור נחמן שי לאחר נטישתי בטריקת דלת את הטלוויזיה והרשות בתום 32 שנות שירות . (ארכיון יואש אלרואי . כל הזכויות שמורות) .

טקסט מסמך : 14 במאי 2001 . מכתב הערכה אלי של יו"ר הוועד המנהל של רשות השידור נחמן שי בתום מבצע השידורים של ה- Final four האירופי בכדורסל ב- Bercy בפאריס בהם זכתה קבוצת מכבי ת"א בכדורסל בגביע אירופה . מנכ"ל רשות השידור באותה העת היה אורי פורת . (ארכיון יואש אלרואי . כל הזכויות שמורות) .

הבלוג ממשיך להציג לקוראיו חלק מפקודת המבצע / ספר השידורים של מונדיאל ארגנטינה 1978 שכתבתי וחיברתי , והמפרטת את המורכבות והמסובכות של ההפקה מההיבטים הטכנולוגיים והלוגיסטיים וכפועל יוצא גם של הפקת התוכן. מבצע שידורי הטלוויזיה הישירים של 21 משחקי מונדיאל ארגנטינה 1978 מארגנטינה לירושלים לרבות הקלטת 17 משחקים נוספים היה המרוחק ביותר שידעה הטלוויזיה הישראלית עד אז מעולם . המבצע צלח גם הודות לנדיבות ליבם של גב' מנואלה פורטאדו מנהלת ה- Eurovision office של הטלוויזיה הפורטוגלית RTP בליסבון , של מר אמאורי דאומאס מנכ"ל OTI (איגוד השידור של מדינות מרכז ודרום אמריקה שמקום מושבו במכסיקו סיטי) , ושל מר מאסימו גארפינקל יהודי – ציוני חם מנהל ENTEL גוף התקשורת הבינלאומית של ארגנטינה . ללא הסיוע הנדיב והאוהד שלהם בצד הענקת התנאים הטכנולוגיים ההכרחיים להעברת סיגנל השידורים מבואנוס איירס הרחוקה לירושלים לא הייתי יכול להפיק את שידורי הטלוויזיה של מונדיאל ארגנטינה 1978 עבור משלם האגרה הישראלי.

טקסט תמונה : מונדיאל ארגנטינה 1978 . מהנדס התקשורת הבינלאומית של ENTEL  מאסימו גארפינקל האָהוּב , האדיב , והמקצוען הבלתי נשכח על גדות הריבר פלייט בבואנוס איירס . (באדיבות משפחת גארפינקל . ארכיון יואש אלרואי . כל הזכויות שמורות) .

בתום הצלחת הפקת שידורי מונדיאל ארגנטינה 1978 וחזרתי מבואנוס איירס לירושלים, הפקתי לקחים רבים בתחום ההפקות ושידורי הטלוויזיה הבינלאומיים המורכבים והמסובכים בחו"ל לקראת העתיד לבוא. בעיקר אלה המרוחקים מגבולות המדינה . הפקת הלקחים הזאת והאמון הרב שרחשו לי המנכ"לים של רשות השידור ומנהלי הטלוויזיה לדורותיהם סייעה לי להפיק היטב בחלוף עשור את שידורי הטלוויזיה של אולימפיאדת סיאול 1988 . אף היא התרחשה בקצה השני של העולם מרוחקת מגבולות המדינה אולם תקשורת הלוויינים הבינלאומית השתפרה לאין ערוך . שידרנו בתקופה של 16 ימים מבירת דרום קוריאה סיאול לירושלים סך של 132 שעות שידורים ישירים ללא כל שגיאה . ברור שמבצע השידורים של סיאול 88' זכה להערכה עצומה מקיר לקיר . חטיבת הספורט של הטלוויזיה הישראלית הציבורית צעדה קדימה במשעול הנכון .

טקסט מסמך : 7 באוקטובר 1988. מכתב הערכה ששלח לי מנהל הטלוויזיה חיים יבין בתום מבצע השידורים האולימפיים של סיאול 1988 . (ארכיון יואש אלרואי . כל הזכויות שמורות) .

טקסט מסמך : 4 באוקטובר 1988 . מכתב ההערכה ששלח לי מנהל חטיבת החדשות יאיר שטרן בתום מבצע השידורים של אולימפיאדת סיאול 1988 . (ארכיון יואש אלרואי . כל הזכויות שמורות) .

מונדיאל ארגנטינה 1978. בסבך ההפקה. תכנון ההפקה והוצאתה לפועל (ה'). ניקיון התמונה הטלוויזיונית (רשימה מס' 7).

אני שב ומציג חלק ממסמכי פקודת המבצע / ספר השידורים של מונדיאל ארגנטינה 1978.

טקסט מסמך : מונדיאל ארגנטינה 1978 . הסבר אודות הקשר השוטף בין משרד ההפקה והתקשורת של הטלוויזיה הישראלית הציבורית ב- בואנוס איירס בראשותי עם משרד חטיבת הספורט בירושלים בראשות העורך רמי ווייץ. (מתוך פקודת מבצע / ספר השידורים שכתבתי וחיברתי לקראת מבצע שידורי הטלוויזיה הישראלית הציבורית את מונדיאל ארגנטינה 1978. ארכיון יואש אלרואי . כל הזכויות שמורות) .

טקסט מסמך : מונדיאל ארגנטינה 1978 . הסבר ופירוט תקשורת לוויינים בין ארגנטינה לישראל . (מתוך פקודת מבצע / ספר שידורים שכתבתי וחיברתי לקראת מבצע שידורי הטלוויזיה הישראלית הציבורית את מונדיאל ארגנטינה 1978 . ארכיון יואש אלרואי . כל הזכויות שמורות) .

טקסט מסמך : מונדיאל ארגנטינה 1978 . אולפן גביע העולם בירושלים בהגשת עודד בן עמי ויאיר שטרן והפרשנים מרדכי שפיגלר ואמציה להקוביץ' הוא המנווט את שידורי אליפות העולם בכדורגל – ארגנטינה 1978 . (מתוך פקודת מבצע / ספר השידורים שכתבתי וחיברתי לקראת שידורי הטלוויזיה הישראלית הציבורית את מונדיאל ארגנטינה 1978 . ארכיון יואש אלרואי . כל הזכויות שמורות) .

טקסט מסמך : מונדיאל ארגנטינה 1978 . סיכום תוצאות המשחקים , הפרש השערים , והדירוג הסופי בבתים בשלב הראשון המאפשר להבין ולהתכונן לשיטת המשחקים בשלב השני של אליפות העולם ארגנטינה 1978.המסמך הזה הובא על ידי לידיעתו המוקדמת של מנהל הטלוויזיה ארנון צוקרמן . התייעצנו בשיחות טלפון כיצד לתכנן את מערכת השידורים הישירים של משחקי השלב השני . (ארכיון יואש אלרואי . כל הזכויות שמורות) .

טקסט מסמך : מונדיאל ארגנטינה 1978 . היערכות הטלוויזיה הישראלית הציבורית לקראת כיסוי השלב השני של אליפות העולם בכדורגל – ארגנטינה 1978 . חלק א' . הדבר נעשה בהתייעצות טלפונית ביני ב- בואנוס איירס לבין מנהל הטלוויזיה ארנון צוקרמן בירושלים . (ארכיון יואש אלרואי) .

טקסט מסמך : מונדיאל ארגנטינה 1978 . היערכות הטלוויזיה הישראלית הציבורית לכיסוי השלב השני של אליפות העולם בכדורגל – ארגנטינה 1978 (המשך חלק ב') .(מתוך פקודת המבצע / ספר השידורים של מונדיאל ארגנטינה 1978 שכתבתי וחיברתי לקראת מבצע שידורי הטלוויזיה הישראלית הציבורית את מונדיאל ארגנטינה 1978. ארכיון יואש אלרואי . כל הזכויות שמורות) .

טקסט מסמך : מונדיאל ארגנטינה 1978 . היערכות הטלוויזיה הישראלית הציבורית לכיסוי השלב השני של אליפות העולם בכדורגל – ארגנטינה 1978 על פי הוראות הוועדה המארגנת המקומית של המשחקים ובשיתוף פעולה עם ה- EBU וה – Hostbroadcaster הארגנטיני ATV 1978 (המשך חלק ג') . (ארכיון יואש אלרואי) .

טקסט מסמך : מונדיאל ארגנטינה 1978 . היערכות הטלוויזיה הישראלית הציבורית לכיסוי השלב השני של אליפות העולם בכדורגל – ארגנטינה 1978 (המשך חלק ד') .(מתוך פקודת המבצע / ספר השידורים שכתבתי וחיברתי לקראת שידורי מונדיאל ארגנטינה 1978 . ארכיון יואש אלרואי . כל הזכויות שמורות) .

טקסט מסמך : מונדיאל ארגנטינה 1978 . היערכות הטלוויזיה הישראלית לכיסוי השלב השני של אליפות העולם בכדורגל – ארגנטינה 1978 בתאריכים 21.6.1978 – 14.6.1978 לרבות סיכום משחקי השלב השני , וההתכוננות לשידורים הישירים של משחק הגמר והמשחק על המקום ה- 3 . המסמך הוגש לדיון וסיכום על ידי בבואנוס איירס בעת התייעצות ושיחה טלפונית עם מנהל הטלוויזיה ארנון צוקרמן . שיטת המשחקים בסיבוב השני במונדיאל ארגנטינה אפשרה לשדר ישיר בכל יום משחקים שניים מתוך ארבעה. ס"ה שישה . ששת הנוספים הוקלטו בירושלים ומערכת הספורט שידרה אותם כתקצירים Off tube . (האינפורמציה הזאת נלקחה מתוך רישומי מסע יומן שלי שנכתב לתוך פקודת המבצע / ספר השידורים של מונדיאל ארגנטינה 1978 . ארכיון יואש אלרואי . כל הזכויות שמורות) .

טקסט מסמך : מונדיאל ארגנטינה 1978 . היערכות הטלוויזיה הישראלית הציבורית לקראת השידור הישיר של המשחק על המקום ה- 3 מאצטדיון "ריבר פלייט" בבואנוס איירס בתאריך שבת –  24  ביוני 1978 . השדר המתוכנן הוא יורם ארבל .(מתוך פקודת המבצע / ספר השידורים שכתבתי וחיברתי לקראת שידורי מונדיאל ארגנטינה 1978 . ארכיון יואש אלרואי . כל הזכויות שמורות) .

טקסט מסמך : מונדיאל ארגנטינה 1978 . היערכות הטלוויזיה הישראלית הציבורית לקראת השידור הישיר והאחרון של משחק הגמר על גביע העולם בכדורגל מאצטדיון "ריבר פלייט" בבואנוס איירס בתאריך יום ראשון –  25  ביוני 1978 . השדר המתוכנן הוא דן שילון . (מתוך פקודת המבצע / ספר השידורים שכתבתי וחיברתי לקראת שידורי הטלוויזיה של מונדיאל ארגנטינה 1978. ארכיון יואש אלרואי . כל הזכויות שמורות) .

סוף הפוסט מס' 125. ראה המשך בפוסט הבא מס 126 : מונדיאל ארגנטינה 1978. תכנון ההפקה והוצאתה לפועל (ו') . ניקיון התמונה הטלוויזיונית (רשימה מס' 8).

סוף פוסט מס 125.


תגובות

פוסט מס' 125. מונדיאל ארגנטינה 1978. תכנון ההפקה והוצאתה לפועל (ה'). ניקיון התמונה הטלוויזיונית (רשימה מס' 7). פוסט מס' 125. כל הזכויות שמורות. — אין תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *