פוסט מס' 402. האם עוד נמשכת השלשלת… ? עוד לא היה כדבר הזה בהיסטוריה של השידור הציבורי בו התקוות הטלוויזיוניות של ערוץ 1 זורחות ושוקעות כל כך הרבה פעמים בקיץ אחד קצר של 2014. מונדיאל ברזיל 2014. (חלק ג'). פוסט מס' 402. כל הזכויות שמורות. הועלה לאוויר ביום חמישי – 19 ביוני 2014.כלליראשי

הערה 1 : הבלוג על תכולתו כפוף לזכויות יוצרים.

הערה 2 : הבלוג איננו מופק , נכתב , ונערך למען מטרות רווח כספי ו/או פרסום אישי.

הערה 3 : הפוסטים שבים ומתעדנים מעת לעת.

הערה 4 : הבלוג yoashtvblog ממשיך לשגשג למרות שהוא נעדר כל פלטפורמה ותשתיות קידום. גם לא נערך למענו שום מסע שיווק תעשייתי ולא יחסי ציבור כלשהם. שגשוגו מתבסס על פרסום מפה לאוזן.

———————————————————————————–

פוסט חדש מס' 402 : הועלה לאוויר לפנות בוקר של יום חמישי – 19 ביוני 2014.

————————————————————————————————-

האם עוד נמשכת השלשלת…?  עוד לא היה כדבר הזה בהיסטוריה של השידור הציבורי בו התקוות הטלוויזיוניות של ערוץ 1 זורחות ושוקעות כל כך הרבה פעמים בקיץ אחד קצר של 2014. מונדיאל ברזיל 2014. (חלק ג'). פוסט מס' 402. כל הזכויות שמורות.

טקסט תמונה : 2003 – 2002. אנוכי בתום 32 שנות שירות את הטלוויזיה הישראלית הציבורית – ערוץ 1 ואת רשות השידור. עזבתי בטריקת דלת בעקבות הצבתו המופרכת של יוסף בר-אל בפסגת השידור הציבורי של מדינת ישראל ו-מינויו לתפקיד מנכ"ל רשות השידור בקיץ 2002 ע"י ממשלת ישראל בראשות אריאל "אריק" שרון. שלוש שנים אח"כ ב- 2 במאי 2005 התעשתה ממשלת ישראל בראשות אריאל "אריק" שרון והדיחה לאלתר את יוסף בר-אל מכהונתו הרמה כ- מנכ"ל רשות השידור. בפעם הראשונה בהיסטוריה של מדינת ישראל ובפעם הראשונה בתולדות רשות השידור הודח וסולק מנכ"ל רשות שידור מכהן. (ארכיון יואש אלרואי. כל הזכויות שמורות).

האם עוד נמשכת השלשלת…?  עוד לא היה כדבר הזה בהיסטוריה של השידור הציבורי בו התקוות הטלוויזיוניות של ערוץ 1 זורחות ושוקעות כל כך הרבה פעמים בקיץ אחד קצר של שנת 2014 (חלק ג). מונדיאל ברזיל 2014. כל הזכויות שמורות.

1. רדיו גלי צה"ל בפיקודו של מר יָרוֹן דֶקֶל משדר מידי יום בין 16.30 ל- 17.00 מוסף קולח של מונדיאל ברזיל 2014 בהגשת מר עידן קוולר (שדר גלי צה"ל במקור) וגב' מירי נבו (שדרנית ערוץ 5 בכבלים ושחקנית חיזוק בגלי צה"ל) . אין לי מושג מי זה עידן קוולר שמתארח בחדר העבודה שלי באורח קבע מזה כמה שנים טובות (אני מאזין % 95 מזמן הרדיו שלי לגלי צה"ל ו- % 5 לרדיו "קול ישראל") . אינני יודע איך הוא נראה . אף פעם לא נפגשתי אתו ולא שוחחתי עמו , אך אני יודע איך הוא נשמע . מדובר בשדרן שנון , עיתונאי כללי מהיר מחשבה , מחונן בתגובות הגיוניות , יסודי ומדויק וגם הגון ומאופק , ולהפתעתי הגדולה גם בקי במתרחש בזירות הספורט והכדורגל ומי ששולט היטב בחומר . היות ועידן קוולר חונן בקול רדיופוני בעל דיקציה ברורה וקצב הדיבור שלו שוטף כיאה לאנשי רדיו וטלוויזיה – נוח להאזין לאינפורמציה שהוא מעביר לי . לא רק בתחום סיקור המונדיאל . השדרן הזה עידן קוולר פשוט טוב . מעניין מי זה . הוא בטח צעיר ממני ב- 50 שנים .

2. אם יש מישהו שאני רוחש לו הערכה רבה בכדורסל האמריקני בכלל וב- NBA בפרט זה גרג פופוביץ' מאמנה של סן אנטוניו ספרס , הקבוצה שזכתה שלשום באליפות ה- NBA לעונת 2014 – 2013 , ובפעם החמישית בתולדותיה . סן אנטוניו ספרס ניצחה בסדרת ה- Play off האחרונה ביוני 2014 את מיאמי הית על כוכבה לברון ג'יימס 4 : 1 בהפרשים מכריעים , ולא במקרה . גרג פופוביץ' חסיד המשחק הקבוצתי שייך לדור מנהיגי כדורסל , שִכְבָה לא עבה מידי של מאמנים ומחנכים אלמותיים שגילו נאמנות לאותה הקבוצה שלהם במשך שנים רבות והפגינו תכונה נאצלת של דבקות במשימה טוטלית . מנהיגי כדורסל כמו ג'ון וודן (זכה עם אוניברסיטת UCLA ב- 10 אליפויות של NCAA בשנים 1964 ל- 1975. מוטי קירשנבאום של מד קולנוע וטלוויזיה ב- UCLA בשנים 1968 – 1962 הכיר היטב את ג'ון וודן) , רד אוורבך , רד הולצמן , פאט ריילי , צ'אק דאלי , פיל ג'קסון , וגרג פופוביץ' – הם בשבילי הכל . לא מדובר רק רק במאמני כדורסל אלופים בעלי ידע אלא ראשית דבר במורים ומחנכים יישרי דרך , הגונים , בעלי דרך ארץ , ודוגמא אישית . הניהול ההגון ומלא יושרה שלהם , גם אם הוא תחרותי ביותר ומתבצע באקלים קפיטליסטי , מהווה אבן דרך בחיינו והשראה לכולנו . מנהיגותו של גרג פופוביץ' (Gregg Popovich) מאמן סן אנטוניו ספרס במשך 16 (שש עשרה) שנים ברציפות מאז 1996 , השקפת עולמו אודות משחק הכדורסל , ותפישה את הקבוצה כערך שיתופי , האפילה לחלוטין על כישרונו הבודד של לברון ג'יימס ב- מיאמי הית (Miami Heat) , ועל פילוסופיית המשחק שגורסת שמותר לו ל- לברון ג'יימס הכל מפאת מיומנותו הנפלאה והיותו כוכב בעל מוניטין . לברון ג'יימס הוא מוטציית כדורסל . כמו מייקל ג'ורדן בזמנו . הם סיבה טובה מדוע אנוכי משכים קום לפנות בוקר כדי לצפות במוניטור הטלוויזיה שלי ברחוב אבן גבירול בתל אביב במשחקי כדורסל המתקיימים בארה"ב . אך באותה מידה בה אנוכי מתענג על ביצועיו המשוכללים של לברון ג'יימס אני נהנה גם מראיית המשחק הקבוצתית של גרג פופוביץ' . בעבורי זה המון . גרג פופוביץ' הפריך לחלוטין שלשום את תזת הכוֹכָבוּת . כוכבי כדורסל כמו גם כוכבים בתחומי חיינו השונים , שווים כקליפת השום , אם אין סביבם מערכת תומכת שעוטפת אותם ומזינה אותם .

ובאותה נשימה : כתב הכדורסל הפעלתן של העיתון "ישראל היום" מר אבי סגל מדווח היום (יום רביעי – 18 ביוני 2014) לקוראיו על תזוזה לא מובנת של שלישיית מאמנים בכירים בליגת העל הישראלית : ארז אדלשטיין (לשעבר מאמן הפועל ת"א) – עזב. דני פרנקו (לשעבר מאמן מכבי חיפה) – עזב. עודד קטש (לשעבר מאמן הפועל אילת) – עזב.

segal 1

טקסט מסמך קטע עיתונות : 18 ביוני 2014 . העיתון "ישראל היום" . מומחה הכדורסל של העיתון "ישראל היום" מר אבי סגל הפעלתן והחרוץ , מסב את תשומת לבם של קוראיו לתזוזת מאמני הכדורסל בליגת העל הישראלית . (באדיבות "ישראל היום") . 

4. מן ההיבט הזה לברון ג'יימס , קובי בראיינט , וכריסטיאנו רונאלדו – שותפים לדרך . כישרונות ייחודיים ויוצאי דופן במשחקי הכדורסל והכדורגל שהפכו אותנו את צופי הטלוויזיה לאנשים מאושרים יותר . אולם אין בכך די . מצלמות HBS חשפו את בדידותו הנוראית של כריסטיאנו רונאלדו במשחק גרמניה – פורטוגל 4 : 0 עכשיו במונדיאל ברזיל 2014 . סוליסט נפלא ששווה כ- קליפת השום בין אחד עשר שחקנים שמהווים נבחרת אך לא קבוצה .

5. סופר "הָאָרֶץ" אלעד זאבי בקי היטב בספורט האמריקני , וודאי בקורות ה- NBA . אנוכי אוהב לקרוא אותו מפני שהוא כותב היטב וגם בדם לבו . לפני כמה ימים הקדיש מאמר רחב ידיים לשחקנה של סן אנטוניו ספרס קוואי ליאונארד בן 22 . הפוסט המעניין חודר לפרטי פרטים ודן גם במידת כף ידו העצומה ואצבעותיו הארוכות במיוחד של קוואי ליאונארד ש- עוטפת כדורסל כמו שאדם ממוצע עוטף כדור טניס . מאמר אינפורמטיבי מעניין , רק תגיד לי מר אלעד זאבי מדוע אתה עוסק רק במוטת האצבעות של קוואי ליאונארד אך אינך מציין בכל המולת הפרטים הזאת מהו גובהו האישי של השחקן…? חקרתי באתר ה- NBA ומצאתי . גובהו של קוואי ליאונרד הוא 6 רגליים ו- 7 אינטשים (2.01 מ') .

zeevi nba

טקסט מסמך קטע עיתונות : 15 ביוני 2014 . עיתון "הארץ" . אלעד זאבי מייחד מאמר נרחב ליכולותיו המגוונות של שחקן סן אנטוניו ספרס קוואי ליאונארד , ומקדיש לא מעט מקום וטקסט מתפעם לאצבעותיו הארוכות במיוחד וכף ידו הענקית . "השיבר" שלו , כלומר המרחק בין האגודל לזֶרֶת במצב של אצבעות מתוחות גדול ב- % 52 מגודל פריסה של בן אדם ממוצע . מדובר במוטת אצבעות ענקית ובנתון מדהים . הכל טוב ויפה אך מדוע זה אלעד זאבי נמנע מלפרט את הנתון החשוב ביותר מעבר למוטת אצבעות ומוטת ידיים , מהו גובהו האישי של השחקן המדובר . (באדיבות עיתון "הארץ") .

אני מכיר מישהו עם כפות ידיים גדולות משל קוואי ליאונארד .באולימפיאדת אטלנטה 1996 פגשתי את שחקן הכדורסל הענק שָאקִיל אוֹנִיל (2.16 מ') מה- Dream team , קבוצת החלומות האמריקנית , שהגיעה למשחקים כדי ליטול את מדליית הזהב האולימפית . מעולם לא ראיתי עד אז כפות ידיים כה גדולות , לא של אדם כלשהו ולא של שחקן כדורסל כלשהו . יום אחד לקראת סופם של המשחקים האולימפיים באטלנטה 1996 הצלחתי להגשים את חלום חייה של עוזרת ההפקה שלי . השגתי לאורלי שעיה – רביד כרטיס למשחק הגמר האולימפי בכדורסל אליו העפילו נבחרות הכדורסל של ארה"ב בעלת השם המחייב , "Dream Team The second" ו- יוגוסלביה . בנבחרת ארה"ב שיחקו אז שמות מפוצצים שהיו כוכבי העַל בליגת ה- NBA כמו צ'ארלס בארקליי , דיוויד רובינסון , האקים אולג'ואן , רג'י מילר , ג'ון סטוקטון , סקוטי פיפן , גארי פייטון , אנפרני הארדוויי , קארל מאלון , ומי לא , וכן…כמעט שכחתי גם שָאקִיל אוֹנִיל . נבחרת ה- Dream Team הדבירה את יוגוסלביה בהפרש מכריע 95 : 69 . משחק הגמר האולימפי נערך במוצ"ש – 3 באוגוסט 1996 בעֶשֶר בערב ב- "Georgia Dome" . בישראל הייתה השעה חמש בבוקר . כבר הפציע שחר חדש . אורי לוי שידר ישיר את המשחק ( לרוע מזלו Off Tube ממשרד ההפקה ב- IBC ב- אטלנטה) אירוע אולימפי שעורר מטבע הדברים עניין אצלנו אך אורלי שעיה – רביד ראתה את משחק הגמר האולימפי כצופה מן המניין בהיכל הכדורסל של אטלנטה . בפעם הראשונה והאחרונה בחייה .

אורלי שעיה – רביד  שבה למשרד ההפקה , התקשורת והשידורים שלי ב- IBC (מוקם במרכז הקונגרסים באטלנטה סמוך לבניין של CNN ) עמוסת רשמים מהמשחק . היא סיפרה לי בהתלהבות בלתי רגילה כי הצליחה להתקרב עד מרחק נגיעה מענק הכדורסל האמריקני השחור שָאקִיל אוֹנִיל שגובהו 2.16 מ' ורוחבו כחומה , ונעמדה לצדו . "לא תאמין לי יואש עד ל- אפוא הגעתי לוֹ" , אמרה , ופרצה בצחוק רָם . לא היה צריך דִמיון רב כדי להבין למה היא מתכוונת .

גב' אורלי שעיה – רביד הייתה מפיקת טלוויזיה יפת תואר שמשכה אליה את כל מבטי הסביבה . לא היה גבר אחד במרכז השידורים הבינלאומי שלא צוֹדֵד את מבטו אליה והסב את ראשו אחריה . כוכב הקולנוע המפורסם ג'ק ניקולסון שהיה אורח המשחקים האולימפיים אטלנטה 1996 הבחין בה במוצ"ש ההוא ב- "George Dome" באטלנטה , נדלק , וביקש מייד להצטלם עִמה למזכרת . אורלי שעיה – רביד נעתרה לבקשתו . לאחר שהסתיימה האולימפיאדה הפיקה עוזרת ההפקה האולימפית את הפקת חייה . אורלי שעיה התחתנה עם אהוב ליבה ירון רביד והקימה משפחה .

jack nicolson

טקסט תמונה : הימם ההם לפני 18 שנים . מוצ"ש – 3 באוגוסט 1996 . אולימפיאדת אטלנטה 96' . דקות ספורות לפני תחילת משחק הגמר בכדורסל ב- Georgia Dome  בין נבחרות ארה"ב ויוגוסלביה. שחקן הקולנוע הנודע ורב המוניטין ג'ק ניקולסון חובש כובע מצחייה לבן USAמגיע להיכל הכדורסל באטלנטה ומבקש להצטלם למזכרת עם אורלי שעיה – רביד עוזרת ההפקה של הטלוויזיה הישראלית הציבורית – ערוץ 1 . אורלי שעיה – רביד נעתרה לבקשתו . התמונה נשמרה . (צילום ששי אפרתי . ארכיון יואש אלרואי . כל הזכויות שמורות) .

6. בעיית האוֹר וצֵל באצטדיונים במונדיאל ברזיל 2014 מקשה על עבודת הטלוויזיה של קבוצת HBS ופעילות טכנולוגיית ה- CCU האוטומטי (אמורה להבהיר את התמונה כשהכדור משוחק בצל ולאזן את התמונה כשכדור נמצא באור שמש) . משחקי האור וצל מעיבים באופן משמעותי על העבודה הברוכה של HBS בראשות הצרפתי פראנסיס טלייה .

7. כל החומות בכל המשחקים אינן מתייצבות 9.15 מטרים מהכדור . אולי 9 צעדים אולם לעולם לא 9 מטרים . עוד פגם בשיפוט הספרותי" שמאפיין את מונדיאל ברזיל 2014 . השופטים הרכים נמנעים מלהתמודד עם אריחי החומות ופוגעים אנושות במקצועם בשל יכולתם לאכוף את חוקי המשחק .

8. מאיר איינשטיין והפרשן שלו אברהם גרנט הם צוות השידור הטוב ביותר לפי שעה במונדיאל ברזיל 2014 . אני כמובן מדבר בשמי בלבד . אין לי מושג מי זה המפיק שלהם והצלע השלישית במשולש השידור הזה , מר איציק פרז . אולם אני מבין שאם שדרן ואיש מקצוע קפדן כמאיר איינשטיין בוחר להודות לו שוב ושוב בתום כל שידור ישיר , אות שיש לכך סיבות טובות . מצאה חן בעיניי השיחה שהתפתחה בין השדר מאיר איינשטיין לפרשן שלו אברהם גרנט לקראת תום המחצית הראשונה במשחק בלגיה – אלג'יריה בשעה שדווקא אלג'יריה המסתגרת בהגנה צעדה ביתרון 1 : 0 .

אברהם גרנט : "אלג'יריה מתרכזת יותר מידי בהגנה…סוגרת מידי…זה מתאים לשחק ככה אולי ברבע שעה של ההתמודדות אבל לא עכשיו…" .

מאיר איינשטיין : "בינתיים זה עובד…" .

אברהם גרנט : "כן…זה עובד…אבל יש להם לאלג'יראים עוד מחצית שלמה להחזיק משחק כזה בהגנה…זה לא פשוט…גם לא נראה לי שבלגיה תשחק באותו הקצב במחצית השנייה כפי ששיחקה במחצית הראשונה…" . אברהם גרנט צדק . בלגיה ניצחה אלג'יריה 2 : 1 לאחר שהגנתה קרסה .

במשחק הסנסציוני צ'ילה – ספרד 2 : 0 במאראקאנה (יום רביעי – 18 ביוני 2014 22.00 שעון ישראל) בו הודחה אלופת העולם היוצאת מטורניר המונדיאל , ואותו שידרו ישיר נדב יעקובי ומוטי איוואניר , התבטא הפרשן לנוכח המשחק הספרדי הרשלני כלהלן : "אמרתי לך נדב…כשלא הולך אז לא הולך…בעברית קוראים לזה "מנחוס"…גם אם מישהו ספרדי יעמוד עכשיו לבד מול השער הצ'יליאני אז הכדור לא ייכנס…כשלא הולך אז לא הולך…" . איזה קשקוש . ממש פרשנות "דְגוּלָה" של פטפטן קטנוני . אין שום צורך להרחיק עד לריו דה ז'אניירו כדי להשמיע דברי סְלֶנְג והֶבֶל כאלה . זאת איננה פרשנות . סתם שיח רחוב רדוד . מוטי איווניר כמו דני נוימן הוא אכזבה גדולה . האיש איינו מבין את תפקידו כפרשן . מעוד מינוי שגוי של מר מאיר בר . הדחתה של אלופת העולם היוצאת ספרד (זכתה בגביע העולם במונדיאל דרום אפריקה 2010) תחת שרביט הדרכתו של ויסנטה דל בוסקה היא הפתעה מרעישה מפני שמדובר לא רק באלופי העולם במונדיאל דרום אפריקה 2010 ואלופי ה- Euros ב- 2008 ו- 2012 , אלא גם בשחקנים טובים ומוערכים שמשתכרים כל אחד מיליוני דולרים בעונת משחקים אחת .

9. ככל שחולפים הימים (בינתיים שבוע אחד בלבד) מתברר כי חטיבת הספורט של מאיר בר חלשה ורעועה מן ההיבט העיתונאי – בארץ וגם בברזיל . מתברר כי הנהלת רשות השידור בראשות המנכ"ל יוני בן מנחם החליטה לא לשלוח למונדיאל ברזיל 2014 אפילו צוות ENG  אחד כדי לכסות את הפן החדשותי של הטורניר כתוספת ומעֵבֶר לשידורים הישירים שמגיעים הביתה בשלום . והנה בא כתב "ידיעות אחרונות" בברזיל מר אורי קופר ומגלה לקוראיו מידע מרתק למשל כיצד פועלת רשת הטלוויזיה הברזילאית הגדולה TV GLOBO בכיסוי משחקי אליפות העולם בארצה . מתברר כי חטיבת הספורט של ערוץ 1 למרות שהיא מחזיקה בזכויות השידורים הראשיות של מונדיאל ברזיל 2014 מתרשלת ומונעת מצופיה מידע חיוני הנוגע למתרחש במדינה הענקית הזאת בתחומים שונים בטורניר הארוך והמעניין . אין מדובר רק בשידורים ישירים . שידורים ישירים אינם חזות הכל . עוד דוגמא : כתבה מפורטת אודות טכנולוגיית קו השער הוכנה ו- שודרה רק בערוץ 2 ע"י בן מיטלמן כתב ערוץ 2 במונדיאל ברזיל 2014 . מה כל קשה למר יוני קנלר לאסוף ב- IBC (שם הוא ממוקם מטעם ערוץ 1) כתבות , ראיונות חשובים עם מאמנים ושחקנים , צילומי אווירה , דיווחים אודות התקדמות מדע הטלוויזיה בצילומי ספורט וכיסוי משחקי כדורגל , ומה לא…ולשגר אותם באמצעות שידורים לווייניים Unilateral מריו דה ז'אניירו לאולפנים בירושלים . אט אט מתברר כי לא רק רמת האולפן המנווט בירושלים היא פרובינציאלית , מיושנת , וארכאית ומשתנה מיום ליום ומעֶרֶב ללילה , משהו שהתאים לימים עברו לפני שניים – שלושה עשורים , אלא גם שיטות איסוף החומר הבינלאומי ע"י ערוץ 1 בברזיל 2014 והבאתו כאינפורמציה חיונית לצופי הטלוויזיה בארץ הן ארכאיות, עצלניות ורשלניות . את זאת ניתן לשפר מייד ועכשיו . מיהו העורך הראשי והמפיק הראשי של ערוץ 1 בירושלים…??? בברזיל של 2014 מתרחשים אירועים רבים נוספים שנוגעים למונדיאל שאינם מובאים לידיעתו של הציבור בארץ . מפליא מאוד כיצד ערוץ 1 המט ליפול איננו מתעניין כלל בצד העיתונאי – חדשותי של המפעל הספורטיבי רם המעלה ומתעלם לחלוטין ביודעין מסיקור של סיקור תעשיית הטלוויזיה הבינלאומית החדישה ביותר הפועלת במונדיאל ברזיל 2014 בכל עוצמתה . השידורים הישירים אינם חזות הכל וודאי לא האולפן המנווט הלילי המיושן הוא עלוב ורדוד מאין כמותו מכל היבט . בעיקר מההיבט העיתונאי . בבואתו של ערוץ 1 במתכונתו הנוכחית משתקפת היטב מבעד לאולפן המנווט שפועל בשעת לילה מאוחרת ונושק לאשמורת בוקר . ברור שהוא נעדר צפייה בכמות שמרכזים סביבם שרון פרי וליאן ווילדאו בשעות ה- Prime time , אולם אין זה משחרר את אורי לוי מעול האחריות של גישה ועריכה עיתונאית חדשותית ,ניווט מעניין , והגשה טלוויזיונית מרנינה בעלת נוכחות . לשבת באולפן ולספוק ולשפשף כפיים ולדקלם עוד טקסט טריוויה משעמם ועוד דקלום שאיננו מחדש מאומה לצופים שלו – הוא עסק רדוד ולא חשוב . האולפן הלֵילִי המאוחר (מה שנקרא בעגת הטלוויזיה "Late late show" ) נראה כאילו הוקם ומוסד כדי לצאת ידי חובה . האולפן אירח לאחרונה למשל את גב' מירב אולייניק ואת מר רוני דיאון . אנשים נחמדים אך בלתי רלוונטיים בעליל לאירוע הרָם . מדובר בחלטורה מכל היבט . עבודה לא רצינית ובלתי מושקעת .

kuper

טקסט מסמך קטע עיתונות : יום רביעי – 18 ביוני 2014 . העיתון "ידיעות אחרונות" . כתב העיתון במונדיאל ברזיל 2014 מר אורי קופר משגר לקוראיו כתבה מרתקת העוסקת בפועלה של רשת הטלוויזיה הברזילאית TV GLOBO שמכסה את מונדיאל ברזיל 2014 . העיתון "ידיעות אחרונות" בראשות שליחיו למונדיאל ברזיל 2014 מר עמיר פלג , מר אורי קופר , ומר תומר גנור מכסה בצורה מקיפה ומעניינת את משחקי ואירועי הטורניר . (באדיבות "ידיעות אחרונות") .

10. לוח המודעות הפרטי של ערוץ 1 ממשיך לככב על המסך הציבורי במונדיאל ברזיל 2014 :

1. לא זורקים 2000 עובדים לרחוב. (הערה שלי : נכון).

2. היום זה אנחנו עובדי רשות השידור – מחר זה אתם. (הערה שלי : אולי. לא בטוח שזה נכון).

3. אם ייסגר הערוץ הראשון זו תהיה הפעם האחרונה שאתם צופים במשחקי המונדיאל בחינם. (הערה שלי : אולי. לא בטוח שזה נכון. טרם יודעים איזה רשת טלוויזיה בארץ תרכוש את זכויות השידורים של מונדיאל 2018 שייערך ברוסיה בתאריכים שבין 8 ביוני 2018 ל- 8 ביולי 2018). 

4. אם ייסגר הערוץ הציבורי – ייסגרו ערוץ 1 , "קול ישראל" בערבית , רשת א' , רשת ב' , רשת ג' , רק"ע , קול המוסיקה , ו- 88 FM. (הערה שלי : נכון , אולם רק לפרק זמן קצוב. השידור הציבורי ייסגר במתכונתו הישנה וייפתח במתכונת חדשה).

5. שידור ציבורי = שמירה על הדמוקרטיה. (הערה שלי : נכון).

6. שידור ציבורי = מפעל חיוני. (הערה שלי : נכון).

7. אנו עובדי הערוץ הראשון מעבירים לכם את משחקי המונדיאל למרות הכוונה לפטר את כולנו . (הערה שלי : לא נכון. אם ערוץ 1 היה שובת בעת מונדיאל ברזיל 2014, היו זכויות השידורים מועברים מייד לגוף שידור אחר במדינת ישראל וצופי הטלוויזיה בארץ לא היו נפגעים).

8. ערוץ 1 ממשיך אתכם. (הערה שלי : נכון, אך רק לפי שעה).

9. עובדי הערוץ הראשון וקול ישראל עלולים להיזרק למעגל האבטלה. הלב של השידור הציבורי יפסיק לפעום. אסור שזה יקרה. (הערה שלי : לא מדויק. יפסיק לפעום במתכונתו הנוכחית, אך יחל לפעום שוב במתכונתו החדשה לאחר הנשמה).

11. שער הניצחון של החלוץ ההולנדי ממפיס שהובקע בבעיטה מ- 26 מטרים במשחק הולנד – אוסטרליה 3 : 2 בפורטו אלגרה , היה כדור אווירי שטס בגובה נמוך במהירות של 90 קמ"ש והושפע מהתנגדות האוויר . הוא הוסט ממסלולו הצפוי והטעה לחלוטין את השוער האוסטרלי . כדור שנורה ממרחק גדול ונראה כי לשוער האוסטרלי מת'יו ראיין יש מספיק זמן להתמודד עמו אך מתברר בתוך שבריר שנייה כי הוא קשה לעצירה . זרימת מולקולות האוויר סביבו בצורה לא סימטרית מנענעת אותו מעלה – מטה וגם מסיטה אותו מכיוון תעופתו המשוער . מאיר איינשטיין ואברהם גרנט לא הבחינו בכך ולא נתנו פירוש הולם לתופעות האווירודינמיות שמשפיעות על מסלולי התעופה של כדורים כאלה והופכות אותם לכה מסוכנים וקטלנים .

12. משחקי אור יום וצל באצטדיונים השונים מקשה על HBS לשמור על רמת צילום גבוהה . פעולת ה- CCU האוטומטי שנועדה להבהיר את תמונה ה- Video בצל ולמנוע Over exposed של תמונת ה- Video באור השמש – מסורבלת ואיטית מידי .

13. להלן רשימת הרייטינג הנכבדה, המצטברת, והמעודכנת שצבר ערוץ 1 (וגם ערוץ 2) עד כה בשידורים הישירים שלו במונדיאל הכדורגל של ברזיל 2014 :

תאריך              משחק                            מקום              שעון ישראל         רייטינג 

 12.6.2014       טקס פתיחת המונדיאל       (סאו פאולו)          21.00            % 12.7 

12.6.2014        ברזיל – קרואטיה 3 : 1       (סאו פאולו )        23.00            % 23.2 

13.6.2014        מכסיקו – קמרון 1 : 0         (נאטאל)             19.00            % 12.1 

13.6.2014        הולנד – ספרד 5 : 1           (סלבאדור)          22.00            % 18.6 

14.6.2014        צ'ילה – אוסטרליה 3 : 1      (קויאבה)            01.00             % 7.2 

14.6.2014        קולומביה – יוון 3 : 0          (בלו הוריזונטה)   19.00             % 11.4 

14.6.2014        קוסטה ריקה – אורוגוואי 3 : 1 (פורטלזה)      22.00             % 14.9

15.6.2014         שווייץ – אקוואדור 2 : 1     (ברזיליה)          19.00             % 10.1 

15.6.2014        צרפת – הונדורס 3 : 0        (פורטו אלגרה)    22.00             % 15.9

16.6.2014        איראן – ניגריה 0 : 0          (קוריטיבה)         22.00             % 10.7

16.6.2014        גרמניה – פורטוגל 4 : 0      (סלבאדור)          19.00            % 17.6  (ערוץ 2)

17.6.2014        בלגיה – אלג'יריה 2 : 1       (בלו הוריזונטה)   19.00            % 11.0

17.6. 2014      ברזיל – מכסיקו 0 : 0          (פורטלזה)          22.00            % 23.3  (ערוץ 2)  

 

סוף הפוסט מס' 402. הועלה לאוויר לפנות בוקר של יום חמישי – 19 ביוני 2014. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


תגובות

פוסט מס' 402. האם עוד נמשכת השלשלת… ? עוד לא היה כדבר הזה בהיסטוריה של השידור הציבורי בו התקוות הטלוויזיוניות של ערוץ 1 זורחות ושוקעות כל כך הרבה פעמים בקיץ אחד קצר של 2014. מונדיאל ברזיל 2014. (חלק ג'). פוסט מס' 402. כל הזכויות שמורות. הועלה לאוויר ביום חמישי – 19 ביוני 2014. — אין תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

HTML tags allowed in your comment: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>